Jednym z problemów instytucji publicznych jest potrzeba zapewnienia bezpieczeństwa personelu odbierającego masowy napływ dokumentów i korespondencji. Jak udowodniono, wirusy utrzymują się na powierzchni wielu materiałów nawet od kilkunastu godzin nawet do 3 dni. Niestety odnotowywano przypadki zachorowań osób, które nie miały kontaktu z innymi zakażonymi osobami, ale mogły zetknąć się z wirusem właśnie pochodzącym z korespondencji czy dokumentów.

Odpowiedzią na ten problem może być szafa monoblock z automatycznym systemem aktywnego zwalczania wirusów, bakterii, grzybów trzema metodami biobójczymi: ozonem, promieniowaniem UV-C oraz wysoką temperaturą. W sensie "wysoka temperatura" mamy na myśli taką, która powoduje ścinanie białek, a jednocześnie jest niższa od temperatury plastyfikacji tworzyw sztucznych - zapewniając pełne bezpieczeństwo papieru jak i wszelkiego rodzaju okładek, ale i odzieży, obuwia, przedmiotów wykonanych z drewna, metalu, plastiku.

Na zdjęciu wyżej prezentujemy DOXOZON-MAX zainstalowany w jednej z instytucji publicznych.

Jednorazowo można załadować na aluminiowych żebrowanych półkach nawet 120 kg dokumentów jak i innych wspomnianych wcześniej przedmiotów.

Urządzenie w pełni automatycznie dobiera właściwe parametry do załadunku - sterowane jest mikroprocesorem, a uruchomienie odbywa się przy pomocy pilota. Dzięki zastosowanym rozwiązaniom czas procesu dezynfekcji skraca się do zaledwie kilkudziesięciu minut (maksymalnie około 90 minut).

Parametry urządzenia:

Wymiary zewnętrzne:

0,45 x 0,8 x 2.05 m

Pojemność wewnątrz:

450 litrów

Zasilanie:

230V - zużycie mocy: 

generator ozonu (180 W)

lampa UV ( 80 W)

wentylator (300 W)

grzałki (4.8 kW)

Wbudowany wewnętrzny detektor i miernik stężenia ozonu

System likwidacji ozonu poprzez wygrzanie i ponowny rozkład do tlenu O2.

Urządzenie dostarczamy na terenie całej Polski wraz z instalacją i szkoleniem obsługi.