Refleksometr - trenażer sprawności PL-UA

Refleksometr to urządzenie pozwalające rozładować emocje, zmuszające do skupienia, a jednocześnie rozwijające spostrzegawczość, pamięć i koordynację wzrokowo-słuchowo-motoryczną. Tablica zawiera pięć podświetlanych, różnokolorowych pól, z czujnikami dotyku, głośnik oraz wyświetlacz pokazujący komunikaty i zdobyte punkty. Komunikaty emitowane są w języku polskim lub ukraińskim.

848,00 zł
Brutto
Ilość

  Polityka bezpieczeństwa

Twoje zakupy objęte pełną ochroną. Towar nowy i objęty gwarancją.

  Zasady dostawy

Jeżeli widzisz ten produkt, to znaczy że jest on dostępny i będzie wysłany niezwłocznie.

  Zasady zwrotu

Satysfakcja gwarantowana lub zwrot. Szczegółowe zasady w zakładce "Dostawa i zwroty"

Refleksometr to trenażer spostrzegawczości, pamięci krótkotrwałej i koordynacji wzrokowo-słuchowo-motorycznej. Tablica zawiera pięć podświetlanych, różnokolorowych pól, z czujnikami dotyku, głośnik oraz wyświetlacz pokazujący komunikaty i zdobyte punkty. Komunikaty emitowane są w języku polskim lub ukraińskim (inna wersja: polski i angielski, na życzenie możliwość wykonania tablicy z komunikatami w dowolnym języku).

Po włączeniu uczestnik proszony jest o wybór języka, w którym prowadzony będzie trening-test. Następnie wybieramy jedną z kilku dostępnych gier. Gracz słyszy na przykład nazwy kilku przedmiotów i musi skojarzyć je z właściwymi kolorami, np. cytryna, niebo, trawa – gracz musi w tej kolejności dotknąć kolejno koloru żółtego, niebieskiego i zielonego.

Każde pole świetlne jest też polem dotykowym - wystarczy dotknąć dłonią! 

Kolejna gra sprawdza refleks uczestnika zapalając coraz szybciej kolejne pola świetlne i dokonując pomiaru czasu reakcji z dokładnością do jednej tysięcznej części sekundy - wynik prezentowany jest po zakończeniu zabawy na wyświetlaczu.

Inna zabawa polega na zapamiętaniu sekwencji kolejno zapalających się kolorów i prawidłowe jej odtworzenie we właściwej kolejności. Po każdej próbie poziom trudności wzrasta. Liczba zdobytych punktów świadczy o kondycji pamięci krótkotrwałej gracza.

Urządzenie doskonale sprawdzi się jako zabawa antystresowa i integracyjna nie tylko w szkołach, ale pubach, świetlicach, poczekalniach, przychodniach itp.

Wymiary 60x40x5,5 cm - W zestawie zasilacz sieciowy. Urządzenie można powiesić na ścianie - na obudowie z tyłu można przykręcić specjalne haczyki (zawieszki), które znajdują się w zestawie wraz z kołkami i śrubkami. 

Zobacz jak to działa:

RFX-2022
998 Przedmioty

Specyficzne kody